Yeryüzü Kütüphanesi Etiketleri

Yeryüzü Kütüphanesi Etiketleri

Yeryüzü Kütüphanesi için kullanılacak olan etiketlere buradan ulaşabilirsiniz. Etikette, kitabı bulan kişiye yönelik bazı bilgilendirici notlar ve kitap kodu yer alıyor. Bir A4 formatındaki kağıda sığdılırmış şekilde 4 adet etiket bulunuyor.

Bu etiketin çıktısını aldıktan sonra, sistemimize eklediğiniz kitapların kapaktan sonraki ilk sayfalarına yapıştırabilirsiniz. Daha sonra etiketteki ilgili boşluğa YK ile başlayan kitap kodunu yazmanız gerekiyor. Etiket metni şu şekilde:

MERHABA! Beni okumak ister misin? Yeryüzü Kütüphanesi’nin bir üyesi olarak elden ele dolaşıyorum. Belki bir müddet bana arkadaşlık etmek istersin. Bana geçici bir yuva sağlayabilirsen bundan ikimizin de karlı çıkacağından eminim. Eğer anlaştıysak ilk yapman gereken şey, aşağıdaki kodu www.yeryuzukutuphanesi.com adresine girerek kitabın sahibine ve diğer okuyuculara benim emin ellerde olduğumu bildirmen.

(Kitap Kodunın Yazılacağı Kare)

Beni okuduktan sonra uygun gördüğün bir yere (park, dükkân, durak, okul, otobüs içi vb.) bırakabilirsin. www.yeryuzukutuphanesi.com

İlerleyen zamanlarda Yeryüzü Kütüphanesi logosunun bulunduğu gerçek kitap etiketlerini de sizlere sunmayı planlıyoruz. Halihazırda Yeryüzü Kütüphanesi’nin yapışkanlı kitap etiketlerine sadece Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nden ulaşılabiliyor.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *